Klavíry a pianina k prodeji

Piano je název, pod kterým se nachází nástroj pianino, ale také hudební nástroj klavír zvaný křídlo. Oba tyto strunné hudební nástroje se vyrábějí v různých typech. Lišit se mohou velikostí, výškou, tvarem, barvou, či být vyrobeny za použití odlišných materiálů.

Pianino se od klavíru odlišuje především rozměry, stavbou, ale také cenou, za kterou jej pořídíte. Cena je někdy zásadním parametrem při rozhodování o koupi pianina nebo klavíru. Proto si pianino povětšinou kupují zejména začátečníci. Pianino je mnohem menší než klavír. Výhodou pianina je, že nepotřebuje tolik prostoru, proto jej můžeme najít i v menších bytech, kde by se klavír nevešel.  Při nákupu pianina nás nezajímá délka, tak jako u klavíru, nýbrž výška. Čím vyšší pianino, tím máme lepší kvalitu, ale taky si připlatíme.

Klavír je strunný hudební nástroj, který je postaven na třech nohách. Klavíry velkých rozměrů nazýváme křídlo, které se většinou nachází v divadlech, na koncertních pódiích nebo sálech. Velikost křídla může dosahovat až 3 metry. Jestliže máte zájem o koupi křídla, je nutné, abyste měli na paměti, že potřebujete jak velkou místnost, tak rovněž vysoký strop. Strop totiž stanovuje rezonanci zvuku klavíru.