Klavíry a pianina k prodeji

 

 

Poskytujeme telefonické a e-mailové konzultace při nákupu pian a pianin přes inzerát.

 

  1. Kupujete-li nástroj přes inzerát nebo od známého, pomůžeme Vám při výběru. Zhodnotíme aktuální technický stav a cenu piana. V praxi to funguje tak, že nám můžete zaslat link na inzerát, který vás zajímá nebo přímo fotografie nástroje. Ze snímků, zachycujících pohled do vnitřních částí nástroje, na resonanční desku, strunový potah, mechaniku a klaviaturu, lze odhadnout důležité parametry a technický stav. Obecně platí, že čím více snímků pošlete, tím podrobnější a přesnější odhad lze provést. Tyto informace s popisem Vám zdarma pošleme e-mailem zpět.
  2. Bude-li pro Vás nástroj zajímavý, můžeme se domluvit na podrobné prohlídce piana přímo u prodávajícího. Při této prohlídce bude zjištěn například stav ladících kolíčků, který je klíčový pro stabilitu ladění. Rovněž celý nástroj znovu s odborným komentářem prohlédneme. Tato služba je již hrazená. Na ceně za odhad je potřeba se individuálně domluvit, neboť cenu určuje čas, vzdálenost dojezdu a další specifika této práce.

 

 

Piano, klavír, křídlo - nazýváme tak nástroj, který má svůj akustický element (struny, resonanční desku) v horizontální poloze. Nástroj obvykle stojí na třech nohách. Tyto nástroje se vyrábějí v různých typech. Lišit se mohou velikostí i tvarem.

Pianino se od klavíru odlišuje především tím, že jeho akustický element je situovaný vertikálně. S tím jdou ruku v ruce zásadní odlišnosti v konstrukci celého nástroje, definující rozměry, stavbu, ale také cenu, za kterou jej pořídíte. Cena je někdy zásadním parametrem při rozhodování o koupi pianina nebo klavíru. Proto si pianino povětšinou kupují zejména začátečníci. Výhodou pianina je, že nepotřebuje tolik prostoru, proto jej můžeme najít i v menších bytech, kam by se klavír nevešel.  Při nákupu pianina nás nezajímá délka, tak jako u klavíru, nýbrž výška. Čím vyšší pianino, tím máme lepší kvalitu zvuku, ale taky si připlatíme.